امروز : چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

  یکشنبه, 24 دی 1396

  استفاده از ظرفیت سمن ها و كانون هاي فرهنگي – اجتماعي زنان در طرح صابره

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  جانشین مدیر کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: از ظرفیت سمن ها و كانون هاي فرهنگي – اجتماعي زنان به منظور توسعه مشاركت و همکاری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید استفاده شود که لازم است در طرح صابره به این موضوع و اهمیت آن توجه شود.
  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دومین جلسه هماهنگی مشاوران امور بانوان دستگاههای همکار و جمعیت های خیریه و سمن ها با همکاری اتاق بازرگانی ایران ، اتاق تعاون ایران ، سازمان صدا و سیما ، سازمان زندان ها ، کانون وکلای دادگستری ایران، نماینده جامعه نیکوکاری ابرار از اتاق بازرگانی ایران، امور ایثارگران معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و ...  در زمینه ارائه خدمت به زندانیان زن جرایم غیر عمد با عنوان طرح خدماتی یک روزه صابره در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با هدف امید دهی به زنان زندانی برگزار شد.
  در این نشست پوریامین با ارائه توضیحاتی پیرامون طرح مذکور گفت: با توجه به اینکه در ایام فجر شکوه و شادمانی در جامعه جاری است  با این حرکت  زنان زندانی با شور و نشاط مردم همراه شده و احساس امید در آنان افزایش می یابد و احساس می کنند که جامعه آنها را فراموش نکرده و دوباره پذیرایشان است و ما با ارائه خدمات به بخشی از وظایف فراموش شده خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر می پردازیم.  وی افزود: لازم است مشاور امور ایثارگران معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده لیست مشخصات خیریه هایی که می توان از آن ها کمک گرفت را در اختیار مشاور امور زنان و خانواده سازمان زندانها قرار دهد .
  جانشین مدیر کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به شرح وظایف اداره کل امور زنان و خانواده  گفت: از ظرفیت سمن ها و كانون هاي فرهنگي – اجتماعي زنان به منظور توسعه مشاركت و همکاری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر می بایست استفاده شود که لازم است در این طرح به این موضوع و اهمیت آن توجه شود.
  وی افزود: همچنین برای نصب اجاق گاز و یخچال و کولرهای خنک کننده باید اطلاعات لازم از رئیس سازمان زندان ها احصاء شود تا اطلاعات لازم در اختیار صنوف و خیرین و سازمان ها قرار گیرد.
  همچنین دانیالی مشاور امور بانوان رییس اتاق تعاون ایران تاکید کرد: مواردی که در جلسه قبل مطرح شد با اتاق تعاون ایران هماهنگ گردیده و لازم است نسبت به این موضوع دید عمیقی داشته و خدمات را منوط به یک روز ندانیم.
  وی گفت:  در جهت آموزش و توانمند سازی زنان زندانی، روان سازی تشکیل تعاونیها را با ارائه آموزشهای لازم در فضای مورد نظر زندان توسط اتاق تعاون انجام دهیم و این افراد را برای اخذ تسهیلات خاص به اتاق تعاون معرفی کنیم. در این رابطه تمامی اتحادیه ها از جانب اتاق تعاون اعلام آمادگی کرده اند و بعد از اعلام نیازمندی های زنان زندان ارائه خدمات توسط آن  ها انجام خواهد شد.
  این مسئول بیان کرد: لازم است به صورت مکتوب از ما موارد مورد نیاز را درخواست کنید. برای مثال طبق اعلام آمادگی اتحادیه های اتاق تعاون ایران، اتحادیه صنایع دستی آموزش های رایگان را ارائه کرده و در پایان دوره آموزشی مدارک معتبری به منظور حمایت های بیشتر  به فراگیران  اعطا خواهد کرد.
  وی افزود: همچنین باید بررسی شود که زنان زندانی در چه زمینه هایی دچار مشکل هستند و چه جرمی مرتکب شده اند و طبق همان جرم کانون وکلا وکیل مورد نظر را در اختیار آن شخص قرار دهد.
  دانیالی یادآوری کرد: طبق تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و موضوع اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولیدات داخلی، نمایشگاه تولیدات ایرانی با کم ترین نرخ با هدف ارائه جهیزیه به دختران جوان تشکیل و راه اندازی شده است. اتاق تعاون آماده هرگونه همکاری با سازمان زندان ها می باشد و می تواند چنانچه مادر زندانی شده دارای دختران جوان بوده و توانایی خرید جهیزیه را ندارد، پکیج جهیزیه 8 میلیون تومانی، 10 میلیون تومانی و 12 میلیون تومانی را بدون پیش قسط اولیه و در اقساط 36 ماهه در اختیار آنان قرار دهد. همچنین می توان از شبکه های فضای مجازی به منظور تشکیل گروه مجازی و ارائه درخواست ها و ارائه حمایت های لازم استفاده کرد. همچنین برای تعمیق باورهای دینی و ارزش های انقلابی می توانیم قبل از ورود به زندان ها کتاب «من زنده ام» سرکار خانم آباد را برای مثال 2 هفته قبل در اختیار زنان زندانی قرار دهیم و روز ملاقات از سرکار خانم آباد نیز جهت ایراد سخنرانی و گفتگو با زنان زندانی دعوت کنیم. ما این آمادگی را داریم که با امور زندان ها تفاهم نامه ای ببندیم و در هر زمینه ی که لازم است همکاری داشته باشیم.
  همچنین خانم سیدنژاد مشاور امور زنان و خانواده در سازمان زندان ها گفت: می تواند نیاز هر زندانی را با توجه به خدماتی که ارائه خواهد شد توسط وکیل بند بررسی و اطلاعات لازم را کسب کندتا در هنگام ارائه خدمات هر زندانی خدمات مورد نیاز خود را دریافت نماید.
  همچنین دکتر کامیار نماینده کانون وکلای دادگستری ایران گفت: : اگر در حوزه زنان سرمایه گذاری لازم انجام شود نتیجه آن در جامعه چندین برابر خواهد شد. آمار و اطلاعات مجرمین زن شاید کمتر از مردان باشد ولی تاثیر جدا شدن زن از جامعه خیلی عمیق تر است. در واقع قانون مداری زن نسبت به قانون مداری مرد تاثیر بیشتری دارد.
  وی در ادامه گفت: طرح صابره می تواند مدخلی برای شناسایی نیازهای این گروه بانوان باشد و بین ستاد و باقی ارگان ها بعد از این شناسایی، آینده بهتری را در جهت هم افزایی و همکاری می توان ترتیب داد. کانون وکلا سالهاست به صورت رایگان خدماتی را در اختیار مردم قرار می دهد. ما این توانمندی را داریم به هر میزانی که شما اعلام نیاز کنید چنانچه افرادی به وکیل رایگان نیازمند هستند و از لحاظ مالی در سطح پایین قرار دارند، وکلای مورد نیاز را در اختیار آنان قرار دهیم. باید از ما خواسته شود و زمینه های مورد نیاز همکاری مطرح شود. به طور کلی در زمینه سرویس مشاوره حقوقی رایگان و سرویس بررسی دعاوی احتمالی زندانیان که به دلیل غیبت کسی قادر به پیگیری نیست قادر به همکاری هستیم. در سال های قبل در زندان اوین اتاق مشاوره ای برای ارائه خدمات مشاوره ای وجود داشت که در صورت لزوم خدمات مشاوره به ان ها ارائه می شد. اگر در حال حاضر نیز این شرایط فراهم شود بسیار مطلوب خواهد بود.
  همچنین سپهری مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نفس کار سازمان صدا و سیما آگاه سازی، برنامه سازی و پوشش خبری است گفت: همچنین می توان مسابقه کتابخوانی برگزار کرده و کتابهایی را از قبل در اختیار زندانیان زن قرار دهیم. در صورت نیاز می توانیم هماهنگی های لازم را در راستای ارائه اموزش و مشاوره دینی همراه با کارشناسان به نام و متخصص در این حوزه ارائه دهیم. و چنانچه سازمان زندان ها موافقت نماید می توان تعدادی از برنامه سازان را جهت تهیه برنامه دعوت نمود.
  همچنین جوانمردی نماینده جامعه نیکوکاری ابرار از اتاق بازرگانی ایران گفت: در جامعه نیکوکاری ابرار، فعالیت هایی در حوزه مسئولیت های اجتماعی انجام می شود. در موضوع توانمندسازی آموزش های لازم ارائه و گواهینامه مورد نظر اعطا می گردد. در ابرار شبکه ملی موسسات خیریه و نیکوکاری تاسیس شده است که به صورت مستقل فعالیت می کند و 130 موسسه خیریه در حوزه های متفاوت در آن عضویت داشته و حمایت های مورد نیاز را ارائه می دهند. این شبکه ها از پتانسیل و ظرفیت مناسبی به منظور هم افزایی برخوردار هستند و می توان از آن کمک های مورد نیاز را اتخاذ نمود. باید نیازهای مورد نظر شما برای ما دقیقا مشخص شود تا بتوانیم اعلام کنیم که دقیقا در چه زمینه هایی اماده همکاری هستیم.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

   

  نشریه راه رشد - ویژه عموم

  راه رشد - شماره 192

  راه رشد - شماره 192

  برای دریافت راه رشد - شماره 192 کلیک نمایید.

  نشریه آئینه رشد - ویژه مدیران

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  آیینه‌رشد - فصلنامه مدیران - دفتر 63

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.