امروز : دوشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۷

  دوشنبه, 04 دی 1396

  نشست اداره کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اتحادیه آرایشگران

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  به منظور ساماندهی آرایشگاههای زنانه با هدف رفع آسیب های مربوط به خانواده با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر، اداره کل زنان و خانواده جلسه ای با اتحادیه آرایشگران برگزار کرد.
  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، جلسه ای با حضور کارگروه تخصصی شامل مشاوران امور بانوان در اداره کل زنان و خانواده ستاد، سازمان تعزیرات، اتحادیه صنف آرایشگران ، صدا و سیما، وزارت ارشاد، سازمان فنی و حرفه ای برگزار شد . در این جلسه پیرامون برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان ثمینا که به منظور ساماندهی آرایشگاههای زنانه با هدف رفع آسیب های مربوط به خانواده با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر، در قالب همایش یک روزه قرار است برای صنف آرایشگران برگزار شود بحث و گفتگو شد.
  مریم پور یامین  با اشاره به جلسات کارشناسی متعددی که در رابطه با این طرح با دستگاههای فوق برگزار کرده گفت: پس از بررسی گزارشات تعزیرات در راستای آسیب هایی که برخی آرایشگاهها مرتبط با خدماتی که به خانواده ها ارائه می دهند و دغدغه این اداره کل جهت رفع این آسیب ها ، بلحاظ خدمات غیر بهداشتی بر آن شدیم که برای ارتقای آگاهی و دانش سلمانی ها با حضور اساتید مجرب در این حوزه و پزشکان و سایر دست اندرکاران، کارگاهی برگزار کرده و اطلاع رسانی جامع و کاملی هم به عموم جامعه به ویژه خانواده ها و هم به خدمات دهندگان در این صنف ارائه شود.
  وی از همکاری و برنامه سازی صدا و سیما و وزارت ارشاد و سازمان فنی و حرفه ای در اجرای این طرح یاد کرد و افزود: آرایشگاهها با توجه به نیاز و توان خود درعملیاتی کردن طرح مذکور پیش بینی های لازم را از نگاه آسیب شناسی داشته باشند و ضمن به روز کردن اطلاعات خود طرح را عملیاتی و اجرایی کنند و لازم است این طرح در دوره های 3 یا 6 ماهه تکرار شود.
  جانشین اداره کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به برنامه دیگری در قالب این طرح که مربوط به ساماندهی محیط پیرایش کودکان در سالنهای آرایشگران است اظهار داشت: مکاتبات لازم در این خصوص و همچنین مصوب کردن قیمتها و جانمایی آنها در سلمانی ها صورت نگرفته و مقرر شد ارائه مجوز آرایشگاهها با در نظر گرفتن موارد یاد شده باشد.
  از دیگر پیشنهادات این مقام به اتحادیه آرایشگران و سازمان فنی حرفه ای، قرار دادن تصاویر ارزشی و تابلوهایی با محتوای احکام شرعی مربوط به این صنف و همچنین طرح عروس اسلامی بود که برای آن تعدادی اسامی همچون زکیه، عفیفه، حورانه، اصیلا و ... پیشنهاد شده واین طرح ها  با استقبال اعضای این جلسه روبرو شد.
  وی با اشاره به ظرفیت اداره کل زنان و خانواده ستاد ، در خصوص طرح نویسی فرهنگی و ارائه پیشنهاد در مورد فصلنامه های این صنف گفت: با توجه به آسیبهای این حوزه و به منظور رسیدن هر چه سریعتر به نتیجه، لازم است که در قالب برنامه های کوتاه و میان مدت برای آن اقدامات و پیش بینی های لازم انجام گیرد.
  در این نشست خانم آزاد از سازمان تعزیرات ضمن حمایت معنوی از طرحهای اداره کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در راستای آسیب زدایی از صنف آرایشگران با نگاه دلسوزانه امر به معروف و نهی از منکر است گفت: هر چند برخی در مقابل این طرحها مقاومت می کنند اما با نگاه ارزشی ستاد و همکاری ما این کاستی ها بر طرف خواهد شد.
  سپهری از صدا و سیما با بیان اینکه ما باید مطالبه جدی در حوزه زنان و خانواده داشته باشیم گفت: دشمنان با تصویر سازی منفی از چهره زنان در ایران در عرصه های مختلف اشتغال و.. این نکته را به مخاطبان القا می کنند که زنان  مهاجر، نخبه و پیشرفته اما زنان در ایران دارای مشکلات فراوان هستند.
  همچنین سایر اعضا نقطه نظرات خود را در این زمینه بیان کردند.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

   

  نشریه راه رشد - ویژه عموم

  راه رشد - شماره 192

  راه رشد - شماره 192

  برای دریافت راه رشد - شماره 192 کلیک نمایید.

  نشریه آئینه رشد - ویژه مدیران

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  آیینه‌رشد - فصلنامه مدیران - دفتر 63

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

       

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.