امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

  دوشنبه, 29 آبان 1396

  تقویت عواطف بین اعضای خانواده از اهداف برنامه های صدا و سیما

  رییس مرکز سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما گفت: توجه به نقش والای زن به عنوان مدیر خانواده، ارتقای خود باوری در زنان، آموزش مهارت زندگی و همسرداری که اساس تقویت عواطف بین اعضای خانواده و ... است از جمله اهداف برنامه های صدا و سیما است.
  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر دکتر علی کلباسی رییس مرکز سرمایه انسانی سازمان صدا و سیما در شانزدهمین جلسه کمیسیون زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه کرامت و شخصیت انسانی و حقوق زن در افق برنامه های رسانه پیش بینی شده گفت: توجه به نقش والای زن به عنوان مدیر خانواده، ارتقای خود باوری در زنان، آموزش مهارت زندگی و همسرداری که اساس تقویت عواطف بین اعضای خانواده و ... است از جمله اهداف برنامه های صدا و سیما است.
  وی با اشاره به شبکه های ماهواره ای که تخریب خانواده ها از اهداف آنها است افزود:  از 159 مدار تلویزیونی در کل جهان ، 296 ماهواره فعال است و از این رقم 69 ماهواره و 18 هزار شبکه تلویزیونی با کیفیت عالی در ایران قابل دریافت است و با دیش خانگی 3 هزار شبکه را می شود گرفت.
  وی با بیان اینکه 387 شبکه فیلم سینمایی با کیفیت اچ دی قابل دریافت است گفت: این شبکه ها با هدف تغییر سبک زندگی و عدم پایبندی به خانواده، خشونت، عادی سازی طلاق، تحقیر ادیان و ترویج دیدگاه عقل به جای عاطفی در روابط زوجین به کار خود ادامه می دهند.
  وی ادامه داد:  380 شبکه موسیقی در ایران قابل دریافت است که تمام 24 ساعت شبانه روز ضمن پخش موسیقی ، ترویج فرهنگ شیطانی و تبلیغ از طریق لباس انجام می دهند. همچنین 419 شبکه ورزشی با شرط بندی بر روی آن ورزشها و 74 شبکه که شبانه روز فرهنگ عریانی را نشان می دهند و نیز 454 شبکه ضد اخلاقی، فرهنگ بی بند و باری را اشاعه می دهند.  
  وی با اشاره به طرح سواد رسانه ای که برخی کشورهای اروپایی در سطح دبیرستانها به کارگرفته اند اظهار داشت: در بیانه 1982 یونسکو نیز اشاره به رسانه ها به عنوان نیروهای قدرتمند در جهان کرده که آموزش سیستماتیک و منسجم در مورد سواد رسانه ای و فرهنگ شهروندی به همه مردم جهان باید بدهند.
  وی افزود: توانایی استفاده از تکنولوژی روز مطابق با قوانین هر کشور، توانایی تجزیه و تحلیل بین گزارش رسانه و تحریک جامعه، تشخیص توانایی کلیشه سازی در رسانه، توانایی انتقاد به رسانه و عدم برداشت منفعلانه از آن، بوجود آمدن تصاویر بصری مصنوعی، توانایی انجام رژیم مصرف رسانه، توانایی تجزیه و تحلیل سیاسی اقتصادی و اجتماعی از برنامه های رسانه از جمله مصادیق سواد رسانه ای است.
  در این نشست همچنین حجت الاسلام و المسلمین ابوالمعالی مشاور و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر صدا و سیما با بیان اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر دارای ساختار تشکیلات رسمی گفت: با توجه به تصویب و ابلاغ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در سال 94 شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان صدا و سیما دارای تشکیلات رسمی اعم از بودجه و نیروی انسانی است.
  وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر رسالت بزرگ صدا و سیما است و هر کاری این سازمان انجام می دهد در قالب امر به معروف و نهی از منکر است افزود: یکی از مشکلاتی که وجود دارد که البته سعی بر این است که برطرف شود توجه نکردن به اولویتهای مصادیق معروف و منکر است که بر اساس نیاز سنجی جامعه انجام نیست.
  وی با اشاره به آسیب شناسی نسبت به چگونگی امر به معروف و نهی از منکر و آثار آن اظهار داشت: صدا و سیما 10 منکری که باید در رسانه ملی به آنها پرداخته شود را احصا کرده که به ترتیب اولویتها به شرح زیر است: لقمه و کسب حرام، خلف وعده، تبعیض و بی عدالتی، اعتیاد، بد زبانی و دشنام، تکبر، طلاق، اسراف ، عصبانیت و پرخاشگری و تجمل گرایی است.
  وی در مورد 10 معروف رسانه ملی نیز گفت: حق الناس، صداقت و راستگویی، امانت داری، احترام متقابل والدین و فرزندان، عفاف و حجاب، صله رحم، ازدواج آسان، عفو و گذشت، خوشخویی و خوشرویی و رعایت بهداشت عمومی و محیط زیست است.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.