امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷

  سه شنبه, 09 آبان 1396

  آرایشگاهها به محل ارتقای سلامت جسمی و روانی زنان و خانواده تبدیل شود

  جانشین مدیر کل امور زنان و خانواده ستاد با بیان اینکه فضای آرایشگاهها به جای آنکه حوزه خطر آفرین و آسیب زا باشد به محلی جهت ارتقای سلامت جسمی و روانی زنان و خانواده تبدیل شود.گفت: سالم سازی محیط جامعه به ویژه بنگاههای اقتصادی کوچک که عموما مورد بهره برداری خانواده ها است از اهم وظایف دستگاههای نظارتی است.

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اداره کل امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر با توجه به وظایف ذاتی خود که رفع آسیب های فراروی خانواده ها است و طبق گزارشات واصله و همچنین پیرو جلسات متعدد با مشاور امور زنان سازمان تعزیرات جهت برنامه ریزی در امر نظارت بر آرایشگاهها جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری همایش یک روزه صنف آرایشگران را برگزار کرد.

  در این نشست مقرر شد کارگاه آموزشی با عنوان ارتقای مهارت های شغلی آرایشگران بر مبنای ارزش های انقلاب اسلامی در شهر تهران با هدف ارتقای کیفیت فضای کسب و کار، افزایش سلامت جسمی و روحی زنان مصرف کننده خدمات آرایشگران  ، هدایت آرایشگران جهت ارائه خدمات در چارچوب وظایف صنفی و تقویت مهارت های اجتماعی آرایشگران در برخورد با مفاسد اجتماعی و اخلاقی همچنین عدم به کار گیری عناصر فاسد که معمولا خدمات خود را در سالنهای آرایش به طور رایگان ارائه می دهند ، برگزار شود.

  جانشین مدیر کل امور زنان و خانواده ستاد با بیان اینکه در مورد ساماندهی وضعیت آرایشگاهها لازم است از همکاری سازمان فنی حرفه ای و اتحادیه آرایشگران بهره ببریم گفت: سالم سازی محیط جامعه به ویژه بنگاههای اقتصادی کوچک که عموما مورد بهره برداری خانواده ها است از اهم وظایف دستگاههای نظارتی است باید فضای آرایشگاهها پاکسازی شود و به جای آنکه حوزه خطر آفرین و آسیب زا باشد به محلی جهت ارتقای سلامت جسمی و روانی زنان و خانواده تبدیل شود

  وی ادامه داد: تسری نگاه نهی از منکر و انتشار امر به معروف در محیط های سلمانی بازده مثبتی در جامعه خواهد داشت. برای انجام این مهم می توان اتاق فکری با حضور رییس سازمان فنی حرفه ای و نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و روسای اتحادیه آرایشگران تشکیل داد.

  وی افزود: ازظرفیت عکاسان ، هنرمندان و پزشکان وهمچنین برگزاری همایشها و جشنواره ها باید استفاده کرد و آسیبهای ناشی از برخی خدمات آرایشگاهها را با ادبیات خاص به اطلاع مردم رساند و حس مطالبه گری را در شهروندان وعملیات را در مسئولان ایجاد کرد.

  همچنین مشاور امور زنان و خانواده تعزیرات با اشاره به خدمات چندگانه آرایشگاهها اظهار داشت: آرایشگاهها جامع الخدمات شده اند و برخی از کارهایی که سلامت جسم و روح مردم را به خطر می اندازد انجام میدهند که این به نظارت ناکافی مسئولان اتحادیه بر می گردد.

  وی با بیان اینکه در سایر استانها تخلفات زیادی گزارش شده است افزود: پرونده های متعدد در مورد آسیبهایی که آرایشگرها برای خانم ها ایجاد کرده اند به قضات تعزیرات رسیده است که ما باید با استفاده از شورایاری های محلات ، به خانواده ها آگاهی بخشیده و گروههای آسیب دیده را با خود همراه کنیم

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.