حدیث روز
سرخط خبر ها
11 بهمن 1396

جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس

 

✅ به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا)، در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت:

✅در ادارات بالای سر كارمندان خود نوشته‌اند كه اگر به نماینده دولت توهین كنند، ۷۴ ضربه شلاق می‌خورند و یا سه تا ۶ ماه به زندان می‌برند یعنی مردم حق حرف زدن ندارند؛ در صورتی كه باید این حق را به مردم دهیم تا هر چیزی در جای خود قرار گیرد.

21 آبان 775

تکریم خانواده شهدا و جامعه ایثارگری یکی از معروفات مهم اجتماعی است

 

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس
 در جلسه شورای دبیران دستگاه های فارس: تکریم خانواده شهدا و جامعه ایثارگری یکی از معروفات مهم اجتماعی است..

 

نشست دبیران شورا‌های امر به معروف ونهی از منکر در شیراز

امر به معروف و نهی از منکر دو رکن مهم برقراری دین و ایمان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس در نشست دبیران شورا‌های امر به معروف ونهی از منکر دستگاه‌های مختلف استان گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو رکن مهم برقراری دین و ایمان است و هر کس را باید به تناسب امر به معروف و نهی از منکر کرد.
وی افزود: مدیران کل دستگاه‌های استان لازم است شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر را با همکاری دبیر هر دستگاه به طور مستمر تشکیل دهند تا این سنت حسنه همیشه در دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: تکریم ارباب رجوع در اداره ها بسیار مهم است و متاسفانه در بعضی از اداراه ها به جای گوش دادن به حرف ارباب رجوع با نصب آگهی‌هایی بر در و دیوار با بیان مفادی از قانون، ترس در دل ارباب رجوع می‌ اندازند.
مهدوی با بیان اینکه این آگهی‌ها نشان دهنده این است که برخی دستگاه‌های اجرای انتقاد پذیر نیستند و به دستور مسئولان ارشد استان این اگهی‌ها همه باید جمع آوری شود.
راهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس هم گفت: امر به معروف و نهی از منکر باعث اصلاح جامعه می‌شود و الگوی ما در امر به معروف و نهی از منکر امام حسین علیه السلام است و شهدای ما همین مسیر را رفتند تا جامعه اصلاح شود.

11 بهمن 1396

نشست هماهنگی پیرامون راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد فارس

 

✅نشست هماهنگی پیرامون راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد فارس با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر فارس، رئیس شورای هماهنگی ائمه جمعه استان، امام جمعه موقت شیراز، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری استان، جانشین معاونت قضایی و معاونت مردم به دولت و مردم  ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس.

27 آبان 775

جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس

کارمندان ادارات هر چه می توانند در تکریم جانبازان و جامعه بزرگ ایثار و جهاد تلاش کنند?

✅ به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس دبیر این ستاد در جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس گفت:

✳️ یکی از معروفات مهم تکریم خانواده شهدا و جامعه ایثارگری است، این عزیزان حق بزرگی بر گردن تک تک ما دارند، اینها کسانی هستند که از هستی خود گذشتند تا اجازه ندهند یک سانتی متر از خاک کشور ما به دست دشمن بیفتد.

✳️ سلیمان مهدوی افزود: متأسفانه در برخی مناطق شهری مشاهده کرده¬ام که عکس شهدا را جمع آوری می کنند، یکی از مطالبات شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری و شورای شهر باید همین مسئله باشد که چرا نمادهای فرهنگی در معابر شهری که یاد شهدا را زنده نگه می دارند، حذف می شود.

وی تاکید کرد: کارمندان ادارات هر چه می توانند در تکریم این بزرگواران تلاش کنند.

عیادت دبیر ستاد استان و جمعی از حاضران جلسه ی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس از جانبازان اعصاب و روان دوران هشت سال دفاع مقدس در بهمن ماه

 

 

19 بهمن 1396

سیاه نمایی نتیجه روش ناعادلانه در امر به معروف و نهی از منکر

سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی در سی و هشتمین نشست جنبش عدالتخواه

سیاه نمایی نتیجه روش ناعادلانه در امر به معروف و نهی از منکر

 

به گزارش ماسال نیوز؛ به نقل از عدالتخواهی حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب اسلامی در دومین روز از نشست شهید بهشتی حضور یافت و در سخنرانی تحت عنوان “امر به معروف و نهی از منکر از حاکمان در نظام اسلامی”  اظهار داشت :

حضرت امیر به مالک می فرمایند: بگرد صادق ترین افراد را پیدا کن که از تو انتقاد می کنند، آن هایی که بدون طمع و منصفانه نقد می کنند و حق تلخ را صریحانه بیشتر از دیگران می گویند آن ها را نزدیک ترین فرد به خودت قرار بده.

مسئولان جمهوری اسلامی شیعه علی نیستند فقط مسلمانند

 

وی افزود:حضرت رسول فرمود من در قیامت وکیل مدافع اقلیت های دینی هستم و برای آن ها اقامه حق می کنم. حتی اگر غیرمسلمانی حق قطعی او پایمال شود باید از او دفاع کنیم. بعضی ها استدلال می آورند که چون تو مسلمان نیستی اگر شکایتی کنی از تو دفاع نمی کنیم.

رحیم پور ادامه داد:باید جرات کنیم به مسئول بگوییم که چرا اجازه دادی موسسه های اعتباری تا اینجا جلو بیایند که سه میلیون نفر مشکل پیدا کنند؟ چرا نظارت نکردید؟ قوانین بانکداری بدون ربا داریم شما به چند قانون عمل کردید؟

عضو شورای انقلاب فرهنگی اضافه کرد:مرحله بعدی بعد از خواهش و انتقاد و اعتراض به مسئول امر است، باید به او بگوییم که باید رسیدگی کنید، به تو چه نداریم. باید بگوییم قوانین و شرع خدا را زیر پا گذاشتی و حقوق مردم ضعیف را زیر پا گذاشتی، باز هم به تو چه می شنویم باز هم وقتی به جایی نرسیدیم و علنی کردیم بخشی از وظیفه تمام شد اما وقتی می بینیم مسئله این طوری نیست، گاهی نمی گذارند مسائل را علنی و شفاف کرد، در اینجا باید علنی کنیم

وی در ادامه گفت :یادم هست یک زمانی مسئولین می آمدند برای نصب یک فرد دیگر تبریک در روزنامه می نوشتند، به این موارد اعتراض می کردیم دوستان خودمان می گفتند اینها استیصال و یاس شما از راه انقلاب هست، می گفتیم نه این ها نهی از منکر است.

رحیم پور  ازغدی درخصوص اخلاق عدالت خواهی تبیین کرد:حضرت رسول  فرمود کسی که صادقانه انتقاد نمی کند و تملق می کند، در حال خیانت است

ادب در امر به معروف و نهی از منکر اصل اساسی است، حتی با ظالم هم گفتند اگر درگیر می شوید ادب را حفظ کنید، بعد از آن رعایت انصاف است یک کلاغ چهل کلاغ نکردن، نکته بعد از ظالمان و آدم های نادرست استفاده نکردن در راه خداست، کنار انسان های مشکوک و غیر الهی نباید نشست.

نکته بعد اینکه اگر در این مسیر کسی گفت به تو چه بگویید خداوند این مسئولیت اجتماعی را برای ما تعیین کرده است، همه نسبت به هم دیگر ولایت و حق دخالت دارند، در مسائل اجتماعی حق الله و حق الناس ما ولایت داریم. یک سطح را ولی منتخب مردم دارد، یک سطح را مردم عادی تعیین می کنند.

این فعال فرهنگی ازقول پیامبر عنوان داشت: می دانید خداوند بیشتر از همه عاشق چه کسی است؟ کسی که بیشترین نفع و خدمت را به مردم دارد، این فرد نزد خدا و مردم محبوب تر و عزیزتر است، و کسی که بیشتر مقاومت می کنند و در راه حق پافشاری دارند و کاری کند مردم ترغیب بشوند به سمت ارزش ها. یعنی هرکس پرچم توحید و عدالت را بالاتر ببرد محبوب تر است .

پیامبر فرمود به کجا خواهید رسید و چه بر شما خواهد آمد وقتی کسی که از ارزش ها دفاع نکند و بی تفاوت می شوید. هرکسی اندازه خودش تلاش کند و خیرخواه باشد و به ضدارزش ها حمله کند، این ها بر شما واجب است و باید موضع گیری کنید. سپس فرمود اگر کسی به وظایفش عمل نکند کل آن جامعه ضرر خواهد کرد، خداوند فرمود همه با هم عذاب خواهید شد، وقتی یک جامعه سقوط کرد همه سقوط خواهید کرد، در آخرت هم هر دو عذاب خواهید شد، هم کسی که فرد فاسق و گناهکار بوده هم کسی که بی گناه و خیرخواه بوده است .

رحیم پور تصریح کرد:حضرت امیر فرمودند هدف بعد اجتماعی دین چیست؟ ته خط دینداری این است که کنار ارزش ها بایستید بی تفاوت نباشید و به ضد ارزش ها حمله کنید، این دین است که حدود و قوانین الهی را اجرا کنید.

خداوند برخی امت ها وتمدن های پیشین را لعن و نفرین کرد، این ها فقط دو سه خطا داشتند:

یک اینکه امر به معروف و نهی از منکر را ترک کردند، هرکسی زندگی خود را چسبید و کاری نداشت که جامعه به کجا میرود، خداوند اینجا می فرماند لعنت بر سفها. جامعه ای احمق دارد که گناه در این جامعه عادی شود فاصله طبقاتی ارزش باشد.

 

کسی که نمی داند چه چیزی ارزش است و چه چیزی ضدارزش است نمی تواند عدالتخواه و مصلح اجتماعی باشد، چه بارها که فرد تصور می کند حرفش حق است و باید مبارزه کند.

رحیم پور ازغدی خطاب به دانشجویان دغدغه دار چنین عنوان کرد  :کسی که می خواهد امر به معروف کند باید بیشتر از بقیه بشناسد و بداند. اعتراضات نباید قشری و سطحی  باشد، باید به لحاظ علمی مسلط بود. باید وقت شناس بود، در وقت مناسب امر به معروف کرد و به فردی اتهام زد که برای اتهام و انتقاد خود مدرک داشته باشد. بدون مدرک جرم است . نمی شود از فردی بپرسید تو کلاه چند نفر را برداشتی؟ وقتی می گویی مخارج انتخابات را شفاف کن بایدمدرک داشته باشی. وقتی می گوییید ما شنیدیم این قدر پول انتخابات را خرج فلان جا کردید باید با مدرک و دلیل بگویید نه که تهمت و اتهام بزنید.

وی در خصوص رویکرد فکری وعملی عدالت خواهی اظهار داشت :نگاه دینی می گوید برای رفع مشکلات باید به خدا پیاه ببری ولی این دلیل نمی شود که عقلت را تعطیل کنی.آن هایی که فکر می کنند نگاه دینی این است که نظارت و قانون و عقل تعطیل شود، این ها مذهبی نادان هستند،

سنت پیامبر و آموزه های اهل بیت صریحا می گوید عقل و توسل باید با هم باشند، یعنی ممکن است برای مثال  برخی زلزله ها منشا اش گناه باشد؟ بله می شود اما این دلیل نیست که هر جا زلزله می شود علتش گناه بوده  وهرجا نشده دلیلش عدم وجود گناه است. خداوند می فرماید جهان را طوری ساختم که نسبت به سبک زندگی شما واکنش نشان دهد.

اگر در عدالتخواهی روش عادلانه نباشد و نهی از منکر درست و منصفانه نباشد، مبالغه و سیاه نمایی باشد، این خودش منکر است. اگر کسی خطای کوچکی داشته باشد طوری و از او حرف می زنند که انگار کل وجودش خطاست، یعنی خطا را خیانت جلوه می دهند، یعنی چون چند جا سیستم فاسد شد بگوییم کل نظام جمهوری اسلامی فاسد است.

عضو شورا انقلاب فرهنگی چنین نتیجه گرفت :اگر این گونه عدالتخواهی میکنیم این درست نیست. اگر سوال می کنیم چرا چند سال است وضعیت موسسات اعتباری این گونه است، سوال می کنیم چرا در قضیه هسته ای فلان کار را کردیم،اینها حق ماست، اما وقتی سوال را مطرح کردیم اما نخواستیم جواب را بشنویم این می شود القای یاس و نا امیدی، این هم  غلط است، ما انسان های شریف و سالم در حکومت داریم، بسیاری افراد هستند اگر در کار شخصی باشند و شغل حکومتی نداشته باشند صد برابر ثروت  دارند ولی این کار را نمی کنند، مسئولی داریم که بعد از سی سال هنوز خانه ندارد و مستاجر است. مسئول داریم که در دفترش وقتی خواستم از تلفنش استفاده کنم گفت این تلفن بیت المال است! این ها را باید ببینیم، یک مرتبه طوری حرف نزنیم که همه ی مسئولین دزد و فاسد  وخیانت کار هستند این خیانت به خون شهداست. سیاه نمایی و مبالغه وبی مدرک حرف زدن حرام است. بحث ما این است که نظام ما مردمی و مشروع هست که در درونش فساد هم هست، این گونه نیست که بگوییم همه اش فساد هست، این زیر میز زدن است.

رحیم پور  ازغدی در پایان گفت::نباید به سیستم ضربه بزنیم، باید ببینیم که کجا مشکل وجود دارد و آن را حل کنیم، اگر حل مشکل را می خواهیم باید ادامه دهیم اما وقتی تخریب می کنیم این عدالتخواهی نیست.

انتقاد به جامعه و این که نمی شود کاری کرد و بگوییم این ها همه مثل هم هستند این انتقال و تزریق یاس و نا امیدی به جامعه است.

01 آذر 775

نشست تخصصی امر به معروف و نهی از منکر فرهیختگان و فرهنگیان شهرستان قیروکارزین با حضور استاد تقوی

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قیر و کارزین استاد تقوی مدرس برجسته کشوری امر به معروف و نهی از منکر در نشست تخصصی امر به معروف و نهی از منکر فرهیختگان و فرهنگیان شهرستان قیروکارزین:

شماها به پارک ها، سینماها تفرجگاه های نمی روید بعدا عتراض می کنید آنجا ها محل تجمع اراذل و اوباش شده است. آن مهمانی نمی رویم و می گوییم موسیقی حرام در آن است. برای اینکه ما آن جا ها نیستیم.

اولین و کمترین فضای امر به معروف و نهی از منکر بودن است محیط را برای گناهکار نا امن کردن است.

اسلام می گوید باید با گناه مشکل داشته باسیم نه با گناهکار بین این خیلی فرق است زیرا گناهکار دارد خطایی را انجام می دهد که هزار تا خوبی دارد اما من ندارم. پس من با او مشکل ندارم بلکه با گناه مشکل دارم.

فرزندی که از مادرش به دنیا می آید از ابتدا دچار فساد و اختلاس و دیگر آسیب های اجتماعی نبوده است بلکه به مرور زمان مردم نسبت به منکراتی که انجام می داده اند بی تفاوت بوده اند.

آیت الله جوادی آملی فرموده اند: ما دو جمله در اسلام نداریم: ?به من چه و به تو چه ?

تجسس در حریم شخصی مردم ربطی به ما ندارد و نباید دخالت کرد و آنچه که نمی دانیم حق فضولی را نداریم اما آن چیز که عیان است بر اساس قانون خودروها، فضای مشترک آپارتمان ها و دیگر موارد اماکن خصوصی نیست و باید رعایت گردد.

امام علی (ع) می فرمایند کسی که دارد گناه می کند خودش خوف دارد پس اگر کسی به او یک تذکر داده شود شاید برای اولین بار هم گناه انجام می دهد تکرار نخواهد کرد. اگر این انجام نگردد جرأتش زیاد خواهد شد باید پنج نفر تذکر دهند و این انجام نشد باید صد نفر تذکر دهند تا آن گناه را رها یا کم کند.

معضلات و آسیبهای فراوانی در جامعه است که با این شیوه قابل حل است اما اجرا نشده است و عده ای همه تقصیرات را به مقام معظم رهبری نسبت می دهند.

 چرا رهبری جلوی اختلاس ها را نمی گیرد؟ قاچاق فراوان است؟ و نوع توقعات مردم از ولی فقیه این گونه است.

انتظار داریم جواب کم کاری های امت را ولی فقیه دهد. 

26 بهمن 1396

احمدتوکلی:مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکر حکومت است

 

 

احمدتوکلی:مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکر حکومت است

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکر حکومت است، گفت: با وجود نهادهایی همچون دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و موارد مشابه آنها، امر به معروف و نهی از منکر از دوش مردم برداشته نمی شود.

به گزارش روزاروز به نقل از جماران احمد توکلی، درخصوص سخنان روز پنجشنبه رهبر انقلاب مبنی بر شکایت مردم از فساد و تبعیض و در پاسخ به سوالی در مورد مسئولیت نهادهای مدنی در مقابله با فساد اظهار داشت: متأسفانه فساد چنان شیوع پیدا کرده که همه مردم از آن تجربه دارند. یعنی یا به طور مستقیم تحت فشار فاسدها امور خودشان را تنظیم می کنند و یا اطرافیان آنها وارد این قضیه می شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: فساد دشمن دین، اخلاق، رشد، پیشرفت، همبستگی و عدالت اجتماعی است و اگر با آن مقابله نشود حتی ممکن است موجب سرنگونی جمهوری اسلامی شود.ایران توان مقابله با تهدیدهای نظامی را دارد اما اگر با فساد مقابله نشود او را ساقط می کند؛ چون صلاح و عقلانیت باید باشد تا هر قومی باقی بماند. در روایت داریم که حکومت با کفر می ماند ولی با ظلم نمی ماند.

وی یادآور شد:  امام فرموده بودند که وقتی مبارزه با فساد فراهم شود فریادها و بلکه نعره ها سر خواهیم داد. راه نجات مبارزه منصفانه و بدون ترحم با عوامل فساد است. در دهه هشتاد متأسفانه مسئولین به دستورات رهبری که دستور دین و عقل است، عمل نکردند و حالا با این صراحت حکم حکومتی دادند و امر کردند و باید تبعیت شود.

توکلی تأکید کرد: اگر کسی حتی به اسلام کاری ندارد برای کشور خود باید با فساد و ظلم مبارزه کند. چون وقتی نظام جمهوری اسلامی آسیب ببیند دشمنان قسم خورده ملت اجازه نمی دهند که ایران یکپارچه باقی بماند. امام فرمود اگر نظام جمهوری اسلامی  آسیب ببیند اسلام پانصد سال عقب می افتد.

وی در مورد وظیفه نهادهای مدنی و رسانه ها در پی سخنان مقام معظم رهبری گفت: جهت گیری احکام اسلام نشان می دهد که اسلام نظارت رسمی حکومت بر خودش را وضع کرده ولی کافی نمی داند. چون امر به معروف و نهی از منکر بر همه افراد واجب و مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکر حکومت است.

رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت ادامه داد: امام حسین(ع) اولا انگیزه قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و ثانیا در خطبه هایی که در راه کربلا می خواندند فرمودند که برپایی هر کدام از احکام اسلام مشروط به برپایی امر به معروف و نهی از منکر است. امر به معروف و نهی از منکر به معنای مشارکت تک تک مردم در تصحیح روش حکومت است و نظارت عمومی را وضع کرده است. یعنی اینکه بگوییم ناظر کار خودش را انجام می دهد نافی انجام وظیفه تک تک مردم برای امر کردن حکومت به کارهای لازم و نهی کردنش از کارهای بد نمی شود.

وی تصریح کرد: یعنی با وجود نهادهایی همچون دیوان محاسبات،سازمان بازری کل کشور و موارد مشابه آنها، امر به معروف و نهی از منکر از دوش مردم برداشته نمی شود. اسلام با وضع این مهم دارد به مردم می گوید که دستگاه های رسمی نظارت، کفایت نمی کنند. الآن کشورهایی که پیشرفته تر از ما هستند و با فاسد مبارزه می کنند به همین نتیجه رسیده اند و نظارت عمومی را برقرار کرده اند. چون در وضعیت امروز، به خاطر وسعت جوامع و پیچیدگی مسائل امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ تر است، طبق فتوای مراجع عظام از جمله امام اگر امر به معروف و نهی از منکر مؤثر نباشد یارگیری واجب است؛ یا تشکیل نهادهای مدنی واجب است تا جلوی انحرافات را بگیرند.

توکلی با بیان اینکه نقش نهادهای مدنی کاملا شرعی و مبتنی بر احکام اسلام است، افزود: اگر کسی نماز می خواند ولی امر به معروف و نهی از منکر را انجام نمی دهد یک واجب فردی را انجام می دهد و یک واجب اجتماعی که ضامن برپا شدن بقیه فضائل است را از دست می دهد و پیش خدا مسئول است. به همین دلیل ما می گوییم امر به معروف و نهی از منکر باید صورت بگیرد و همه باید قیام کنند تا بشود با فساد در جامعه مبارزه کرد.

وی با اشاره به اینکه مسأله شفافیت نکته مهم دیگری است، افزود: اگر شما بخواهید امر به معروف و نهی از منکر کنید باید بدانید که آن کار معروف و یا منکر است و بعد بگویید که از منکر نهی می کنم. پس باید تمام جهت گیری ها و تصمیمات حکومت شفاف باشد که اگر اشکالی در آن هست مردم با آگاهی از این اشکال امر و نهی کنند. پس همان طور که وضو مقدم بر نماز واجب است، شفافیت مقدمه امر به معروف و نهی از منکر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر بخواهیم شفافیت را تأمین کنیم یک سر آن حکومت است که ادعای دینداری و اسلامی بودن می کند؛ پس باید برای انجام واجبات شرایط را مهیا کند و اطلاعات دهد. از طرف دیگر رسانه ها باید آزادانه، با سلامت و صادقانه این مسائل را زیر ذره بین قرار دهند و اطلاعات جمع آوری کنند و در اختیار مردم بگذارند و مردم هم با دانش و بینش به قضاوت در مورد رفتارها بنشینند و امر به معروف و نهی از منکر میسر شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولین ما باید دارای شرح صدر باشند، افزود: اولین وظیفه حکومت این است که انجام واجبات الهی را تسهیل و محرمات الهی را سخت کند. اگر مسئولی که ادعای اسلام می کند اطلاعاتی دارد و دریغ می کند مثل این است که آب دارد و از کسی که می خواهد وضو بگیرد دریغ کند. شفافیت باید از طرف مسئولین شروع شود و به دست رسانه های آزاد به گوش و چشم مردم برسد.

توکلی یادآور شد: دنیای امروز به همین احکام اسلامی رسیده است و بدان عمل می کند و اینکه ما با ادعای اسلامی بدان عمل نکنیم خیلی واویلا است. البته وقتی آزادی و امر به معروف و نهی از منکر حاصل شود خطا هم رخ می دهد. یعنی ممکن است رسانه ای به غلط یک خبر را پخش کند که باید از او توضیح بخواهند. اگر این کار را انجام دهیم، با کمک رسانه های آزاد و سازمان های مردم نهاد پاک و مصمم می توان در حل این مشکلات گام های موثر برداشت.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد عملکرد قوای مختلف در مبارزه با فساد، گفت: من راضی نیستم. اهمیتی که برای این موضوع لازم است را به آن نمی دهند و دائما در مقام دفاع هستند. من نمی‌گویم از دستگاه های خودشان دفاع نکنند. دفاع از کسی که کار می کند و زحمت می کشد هم خودش یک معروف است. ولی آنقدر که به دفاع از دستگاه خودشان می پردازند، نصفش هم به منافع اسلام و مبارزه با فساد نمی پردازند.

رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت وعدالت گفت: وقتی ما به عنوان دیده بان شفافیت به دولت و قوه قضائیه نامه نوشتیم، رئیس جمهوری و رئیس قوه قضاییه استقبال کردند و قول دادند اعلام  جرم هایی که دیدبان شفافیت مطرح می کند را در دادگاه رسیدگی کنند. البته وقتی نامه ای به رئیس جمهوری می نویسم دستور رسیدگی می دهند. اما واقعیت این است که کار پیچیده تر از این حرف ها است. باید همت بیشتر به خرج دهند و از نظارت های مردمی پشتیبانی کنند تا کارها به سرانجام برسد.

منبع: جماران
08 اسفند 1396

گزارش تصویری از مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی و هنری امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نی ریز

⏬ گزارش تصویری از استقبال گسترده و حضور پرشور مردم شهرستان نی ریز از مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ادبی و هنری امر به معروف و نهی از منکر :

✅ این جشنواره در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، خوشنویسی، ادبی و ... از تاریخ 1لغایت 30بهمن ماه سال جاری به صورت استانی برگزار شد.

✅ تعداد 56 اثر از سراسر استان به این جشنواره ارسال شده و نمایشگاه آثار تا 17 اسفند 96 در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نی ریز دائر می باشد.

 

 

 

 

اخبار ویژه

اسفند 28, 1396

جلسه شورای اداری شهرستان فراشبند

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس جلسه شورای اداری شهرستان فراشبند با حضور…
05, -2668

نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس جلسه دبیران شورای امر به معروف و…
دی 06, 775

یکی از نقاط قوت ستاد امر به معروف و نهی از منکر فراقوا بودن این ستاد است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر…
01, -2668

اگر می خواهیم به عدالت برسیم بایستی امر به معروف و نهی از منکر رایج شود

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس جلسه شورای اداری شهرستان قیر و کارزین با…
آذر 29, 775

نخستین جشنواره ادبی هنری امر به معروف و نهی از منکر فارس برگزیدگان خود را شناخت

طی مراسمی که در شهرستان نی ریز برگزار شد، از میان آثار ارسال شده به دبیرخانه اولین جشنواره ادبی…
بهمن 08, 1396

جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس دبیر این ستاد در جلسه دبیران شوراهای امر…
بهمن 03, 1396

تمام امور با تحقق امر به معروف به سامان می‌رسند/ غفلت از این فرایض در ساختار دولتی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، سلیمان مهدوی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی…
دی 25, 1396

برگزاری گردهمایی دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی فارس در شیراز

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در…

موضوعات دیگر

کنکاشی پیرامون دو واجب فراموش‌شده؛ معروف‌گستری و منکرستیزی؛ شیوه‌ها و روش‌ها

درباره امر به معروف و نهی از منکر نمی‌توان از پیش نسخه پیچید و به سراغ مردم رفت؛ بلکه باید «طبیب…
بهمن 09, 1396

پوستر1

Default Image
01, -2668

کلیپ سخنان والدین شهید حججی در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان فارس

کلیپ سخنان والدین شهید حججی در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان فار دانلود کلیپ:…

گزارش تصویری

درباره ستاد استان

تماس با ما:


آدرس ستاد :شیراز، میدان قائم، بلوار هجرت، پل هجرت(سمت چپ)،ابتدای خیابان شهید پیشرو، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس
شماره تماس : 32245541 071-32245530 071
شماره فاکس :32245495 071
آدرس پست الکترونیک : setaad@chmail.ir

اوقات شرعی

تمامی حقوق این وبسایت برای ستاد امر به معروف محفوظ می باشد. | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه