چهارشنبه, 29 شهریور 1396 12:20

گزارش برنامه هاي هفته احيا در برنامه رصد شبكه قرآن و معارف سيما

مدیر كل روابط عمومی و امور بين الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن شركت در برنامه رصد شبكه قرآن و معارف سيما با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر از 31شهریور ماه آغاز میشود به نام های روزهای این هفته اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر علی تهرانی مقدم  شنبه 25 شهریورماه در برنامه زنده رصد شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به فعالیتهای این ستاد اظهار داشت:  سال 1372 بر اساس سیاستهای کلی ابلاغی از سوی رهبری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد و سال 1392 پیرو مصوبه مجلس و قانون حمایت از آمران به معرف به ستاد امر به معروف و نهی از منکر تغییر داد.

وی با بیان اینکه ما دهه اول ماه محرم تحت عنوان هفته احیا برنامه هایی پیش بینی کرده ایم افزود: بر اساس آنچه قانون مصوب کرده مقرر شده که ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک نهاد کاملا فرهنگی باشد که سیاستگذاری و برنامه ریزی و رصد و پایش این امر در ستاد انجام می‌شود.

تهرانی مقدم با بیان اینکه رئيس این ستاد ایت الله جنتی و دبير آن حجت الاسلام و المسلمين زرگر است تصریح کرد : نمایندگان مجلس و سازمان صداوسیما و سایر نهادهای فرهنگی عضو این ستاد هستند و تمامی برنامه های ما نیز هنری و فرهنگی است. اولین جشنواره با عنوان آینه هم در حال برگزاری است. همچنین ما برنامه های هنری و فرهنگی مختلفی تدارک دیدیم.

وی با اشاره به لزوم انجام کارهای فرهنگی بلندمدت تصریح کرد: مسابقاتی تلویزیونی و برپایی همایش های مختلف همچون قانون و راهکارهای اجرای آن با حضور حجت الاسلام لاریجانی رییس قوه قضاییه چهارشنبه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمامی مراکز استانها دفتر دارد خاطر نشان کرد: ما تشکیلاتی را در استان هم داریم تا تمامی دستگاه ها در برنامه های خود موفق باشندو به وظایف خود عمل کنند.

تهرانی مقدم با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر از 31 شهریور شروع میشود به نامگذاری روزهای این هفته اشاره کرد و گفت: اولین روز یعنی 31 شهریور وحدت کلمه، دفاع مقدس, دومین روز فرهنگ ایرانی- اسلامی، دانش آموزان و سومین روز استقلال فرهنگی، دانشگاهیان, چهارمین روز سلامت محیط اداری ، کسب و کار, پنجمین روز تحکیم و تعالی نهاد خانواده، آسیب‌های اجتماعی و ششمین روز حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و هفتمین روز حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و بزرگداشت شهداء نامگذاری شده است.

خواندن 406 دفعه

تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر کل کشور می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه