چهارشنبه, 29 شهریور 1396 12:21

ديدار و گفتگوي شش تن از نخبگان فرهنگي اجتماعي با توليت آستان قدس رضوي

به گزارش روابط عمومي ستاد، علي طهراني مقدم همراه با پنج نفر از نخبگان و فعالان فرهنگي و اجتماعي كشور، دوشنبه شب ٢٧ شهريورماه در محل دفتر تهران آستان قدس رضوي با حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي ديدار و گفتگو كردند. در ابتداي اين ديدار كه به مدت ٢ ساعت به طول انجاميد و در فضايي صميمانه برگزار شد  آقايان طهراني مقدم، روح الاميني،دادخواه، هرداني، اكبري و قدمياري به بيان مهمترين دغدغه ها و مسائل جاري كشور در حوزه اجتماعي و فرهنگي پرداختند.

در ادامه اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيد ابراهيم رئيسي  ضمن تشكر از حركت جوانانه نخبگان فرهنگي كشور بر لزوم تداوم حركت هاي خودجوش و مردمي آتش به اختيار در اين عرصه تاكيد كرد.

عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري، تفكر انقلابي را منطبق عقلانيت و آينده نگري ارزيابي كرد و افزود همانطور كه در آيات و روايات اسلامي از خدمت به خلق خدا به عنوان يكي از مهمترين عرصه هاي معروف ياد شده بايد همه ما تلاش كنيم اين خدمت رساني صادقانه به مردم و محرومين را سرلوحه اقدامات خود قرار دهيم.

توليت آستان قدس رضوي به فعاليت مجموعه هاي فرهنگي مردمي و موفق در اين عرصه مانند بنياد فرهنگي صبح قريب اشاره كرد و حضور بزرگاني همچون جناب آقاي دكتر محسن رضايي را در راس هيات امناي اين بنياد بسيار مغتنم برشمرد ورتاكيد كرد بايد بيش از پيش از ظرفيت هاي اين مجموعه استفاده شود. 

حجت الاسلام و المسلمين رئيسي، در ادامه با اشاره بر معضلات و آسيب هاي اجتماعي در جامعه، از جمله اعتياد و طلاق به بيان تجربه اي موفق در آستان قدس پرداخت و افزود معمولا در جلسات مشاوره بصورت ميانگين چند جلسه براي زوجين براي حل مشكل و انصراف از طلاق گذاشته مي شود كه بعضا هم در موارد قابل توجهي به مصالحه نمي انجامد ولي در آستان قدس به لطف بركت وجود امام هشتم عليه السلام بعضا با يك يا دو جلسه مشاوره عموما به سازش و صلح و صفا مي انجامد.

رئيسي در پايان بيانات خود گفت: همه ما با همه توان و ظرفيت بايد كار و فعاليت خستگي ناپذير انجام دهيم و جوانان را فراموش نكنيم چون اگر مخلصانه و صرفا في سبيل الله كار كنيم خداوند متعال هم بركت مي دهد. 

در پايان اين نشست علي طهراني مقدم مديرعامل اسبق و دبير فعلي هيات مديره بنياد فرهنگي صبح قريب و مديركل روابط عمومي و امور بين الملل ستاد امر به معروف و نهي از منكر كشور، از جناب آقاي رئيسي بابت تنظيم وقت بسيار خوب و گسترده در اين نشست تشكر كرد .

خواندن 409 دفعه

تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر کل کشور می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه