امروز : سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

  سه شنبه, 27 تیر 1396

  راه برخورد با بی‌حجابی از نگاه رهبر معظم انقلاب

  رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید: امروز این فضایی را که همه زنان می‌توانند با عفت زندگی کنند، قدر بدانید، این نعمت بسیار بزرگی برای یک جامعه است. من از همه‌ گوشه و کنارها با خبر نیستم، هرجا بی‌حجابی وجود داشته باشد، راه آن نهی از منکر است.

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مسأله حجاب از جمله احکام شرعی دین مبین اسلام است که خداوند در آیات متعددی از قرآن به اشکال مختلف از آن یاد کرده است. در همین راستا علمای اسلام در این سده‌های اخیر به فلسفه و چرایی موضوع حجاب پرداختند و در این زمینه نیز کتا‌ب‌های متعددی به نگارش در آمده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی با بصیرت نافذشان پیوسته در مناسبات مختلف به بیان نکاتی ارزشمند درباره مسأله عفاف و حجاب پرداخته‌اند که در ادامه به بخشی از این بیانات اشاره می‌کنیم:

      مادران، همسران شهدا و ایثارگران و رزمندگان، جلوه‌های درخشان از زن مسلمان به جهان نشان دادند و این همان حقیقتی است که دشمنان اسلام از آن واهمه دارند. بر همین اساس امروز تلاش عظیمی در حال انجام است تا زنان را در جامعه‌ی اسلامی ایران؛ به غفلت از اصالت‌ها و ارزش‌های معنوی دچار سازند.

  * مخالفت امام(ره) با حمله به بدحجاب‌ها

      در سال 64 که همین آقای ناطق نوری وزیر کشور بودند، من یادم نمی‌رود که عده‌ای از جوان‌ها در همین خیابان‌ها به بدحجاب‌ها حمله می‌کردند؛ امام - مکتوب - به ایشان نوشتند که بروید و این جوان‌هایی را که به بدحجاب‌ها حمله می‌کنند، بگیرید، بزنید، زندان و حبسشان نکنید! امام، مخالف بود؛ در حالیکه امام، آن مرد شجاع و بی‌نظیری بود که مسأله حجاب را به این کشور برگرداند! هیچکس دیگر غیر از امام نمی‌توانست. این هم یکی از اختصاصات امام بود؛ اگر غیر از امام، هر کس دیگر بود - از همین بزرگان و مقدسین علما - هیچ کس جرأت نمی‌کرد بگوید «زنها باید با حجاب، بیرون بیایند»؛ امام در همان ماه‌های اول پیروزی انقلاب گفت: «باید با حجاب بیایند»! این همان امام است؛ اما در عین حال با آن روش، مخالف بود و ایستادگی کرد و گفت که بچه‌های کمیته، جلوی این کار را بگیرند.

  * نهی از منکر؛ راه برخورد با بدحجابی

      توصیه بنده معلوم است: حجاب را رعایت کنید و این لازم و واجب است. به برادر یا خواهری که این نامه را نوشته‌اند، می‌خواهم بگویم اینطور هم نیست که شما می‌گویید زن‌های ما بی‌حجاب شده‌اند، ممکن است بعضی بگویند چشم شما به خواهرانی افتاده که همه حجاب دارند؛ نه، من گاهی به خیابان می‌روم تا مخصوصاً وضع مردان و زنان را ببینیم؛ البته با نگاه حلال و نه حرام. آنطور که بعضی تصور می‌کنند، به نظر من نمی‌آید. البته چرا، اشکالاتی وجود دارد؛ من هم از همه‌ گوشه و کنارها با خبر نیستم، هر جا چنین وضعی وجود داشته باشد، راه آن نهی از منکر است.

  * قدر دانستن نعمت بزرگ جوّ عفاف در جامعه

      امروز این فضایی را که همه زنان می‌توانند با عفت زندگی کنند، قدر بدانید. امروز جوّ جامعه جوّی است که زن‌های ما، دختران جوان ما، آنها که بخواهند با عفاف و عصمت زندگی کنند،‌ در این جوّ می‌توانند با عفاف و عفت زندگی بکنند، این نعمت بسیار بزرگی برای یک جامعه است.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.